úvodní Novinky


Novinky

Chytré auto od T-Mobile

28.11.2016

T-Mobile zahájí od 1. prosince prodej unikátního řešení s názvem Chytré auto. Malá krabička vybavená SIM kartou se jednoduchým způsobem nainstaluje do tzv. OBD portu, který mají všechny vozy vyrobené od roku 2001, a přes mobilní síť se propojí s aplikací Motion. Samotné zařízení, které má podobu malé černé krabičky, čte z vozu data a posílá informace o stylu jízdy, pohybu, poruchách a bezpečnosti přímo do aplikace v mobilním telefonu (dostupná bude od prosince pro Android a iOS).

více

Operátoři mají splněny podmínky pokrytí Lte.

18.09.2016

A konečně, všichni tři velcí síťoví operátoři mají splněný požadavek z aukce LTE frekvencí z roku 2013. Ten je zavazoval k pokrytí alespoň třiceti z dvaatřiceti méně zalidněných okresů do 30 měsíců od udělení kmitočtových přídělů. Regulátor nyní konstatoval, že všichni tři mají splněno. 

více

Vodafone spouští VoLTE , O2 až na podzim 2016

19.07.2016

Vodafone po T-Mobilu jako druhý operátor v Česku spouští nové hlasové služby založené na datové síti. Od dnešního dne mohou rezidentní zákazníci s paušálem i předplacenou kartou používat služby VoLTE (Voice over LTE).

více

Lte kamery a test přenosu videa přes Lte.

11.06.2016

Technické parametry lte , které najdete na stránkách výrobců a operátorů, to je jedna věc. Praxe ale může být jiná. Přenos se prováděl pomocí kamery JVC GY -HM850 s možností LTE přenosu v terénu za asistence týmu České televize. Použit by LTE USB modem Huawei se simkartou O2 a jako přijímač streamu byl použit miniCASTER decoder s HD-SDI výstupem. Výsledky můžete vidět v tomto videu odkaz.

Lte kamery (outdoor ale i bezpečnostní) pro běžné uživatele již představili firmy Benq - QC1, LG - Action CAM, Panasonic - Nubo.

více

Eri - Český bezdrát má datově neomezené Lte , ale ...

19.05.2016

Český bezdrát poskytuje Službu datově neomezeného mobilního připojení k Internetu Eri - LTE. Podporovány jsou všechna koncová mobilní zařízení umožňující přípojení k síti 2G, 3G nebo 4G / LTE.

Službu VPN u našich Eri - LTE služeb není možno využít.

LTE připojení je určeno pro jedno koncové mobilní zařízení.

"Služba Eri – LTE není náhradou za pevné připojení k Internetu typu ADSL / VDSL a je určena pro přenosné koncové zařízení. V případě, že Uživatel bude v rozporu s tímto využívat Službu pro pevné připojení s využitím např. routeru nebo hotspotu, na který bude připojeno více než jedno koncové zařízení, je ČB oprávněn rychlost připojení omezit až na 96 Kbps."
více

Air Telecom (Ufon) připravuje přechod na Lte

18.05.2016

Trh mobilních operátorů čeká výrazná změna. Zhruba do roka chce přejít 4. mobilní operátor na českém trhu, společnost Air Telecom, na LTE síť. Tento týden k tomu učinil další významný krok, kdy se stávající akcionáři v čele s Martinem Hesem rozhodli mobilního operátora odprodat investorské skupině NORDIC INVESTORS.

více

LG akční kamera s LTE modulem pro streaming videa

LG akční kamera s LTE modulem pro streaming videa

15.05.2016

LG rozšiřuje rodinu příslušenství pod názvem LG Friends o novou akční kameru.LG Action Cam LTE obsahuje zabudovaný 4G modul, který umožní streaming pořizovaného videa rovnou na sociální sítě bez nutnosti spojení se smartphonem. Kamera dokáže nahrávat 4K video. Novinka půjde do prodeje v červnu v Jižní Koreji a následovat budou trhy v Severní Americe a Evropě.

více

1 2 3 ... 11 Další »