úvodní Novinky


Novinky - strana 3/12

Lte kamery a test přenosu videa přes Lte.

11.06.2016

Technické parametry lte , které najdete na stránkách výrobců a operátorů, to je jedna věc. Praxe ale může být jiná. Přenos se prováděl pomocí kamery JVC GY -HM850 s možností LTE přenosu v terénu za asistence týmu České televize. Použit by LTE USB modem Huawei se simkartou O2 a jako přijímač streamu byl použit miniCASTER decoder s HD-SDI výstupem. Výsledky můžete vidět v tomto videu odkaz.

Lte kamery (outdoor ale i bezpečnostní) pro běžné uživatele již představili firmy Benq - QC1, LG - Action CAM, Panasonic - Nubo.

více

Eri - Český bezdrát má datově neomezené Lte , ale ...

19.05.2016

Český bezdrát poskytuje Službu datově neomezeného mobilního připojení k Internetu Eri - LTE. Podporovány jsou všechna koncová mobilní zařízení umožňující přípojení k síti 2G, 3G nebo 4G / LTE.

Službu VPN u našich Eri - LTE služeb není možno využít.

LTE připojení je určeno pro jedno koncové mobilní zařízení.

"Služba Eri – LTE není náhradou za pevné připojení k Internetu typu ADSL / VDSL a je určena pro přenosné koncové zařízení. V případě, že Uživatel bude v rozporu s tímto využívat Službu pro pevné připojení s využitím např. routeru nebo hotspotu, na který bude připojeno více než jedno koncové zařízení, je ČB oprávněn rychlost připojení omezit až na 96 Kbps."
více

Air Telecom (Ufon) připravuje přechod na Lte

18.05.2016

Trh mobilních operátorů čeká výrazná změna. Zhruba do roka chce přejít 4. mobilní operátor na českém trhu, společnost Air Telecom, na LTE síť. Tento týden k tomu učinil další významný krok, kdy se stávající akcionáři v čele s Martinem Hesem rozhodli mobilního operátora odprodat investorské skupině NORDIC INVESTORS.

více

LG akční kamera s LTE modulem pro streaming videa

LG akční kamera s LTE modulem pro streaming videa

15.05.2016

LG rozšiřuje rodinu příslušenství pod názvem LG Friends o novou akční kameru.LG Action Cam LTE obsahuje zabudovaný 4G modul, který umožní streaming pořizovaného videa rovnou na sociální sítě bez nutnosti spojení se smartphonem. Kamera dokáže nahrávat 4K video. Novinka půjde do prodeje v červnu v Jižní Koreji a následovat budou trhy v Severní Americe a Evropě.

více

T-Mobile zrychluje LTE v menších městech. Agreguje LTE-A pásma 800 a 2 100 MHz

T-Mobile zrychluje LTE v menších městech. Agreguje LTE-A pásma 800 a 2 100 MHz

13.04.2016

T-Mobile nabízí rychlejší 4G připojení  v některých menších městech a obcích na území Čech. Celkem jde o 58 nových míst v okresech Domažlice, Jindřichův Hradec, Klatovy, Písek, Plzeň, Příbram, Rakovník, Rokycany, Strakonice a Tábor, která obývá 350 tisíc lidí. Pomocí agregace dvou pásem LTE-A zde T-Mobile zdvojnásobil teoretickou rychlost pro stahování ze 75 na 150 Mbit/s.

více

České LTE má evropskou úroveň, mělo by ale zrychlit

České LTE má evropskou úroveň, mělo by ale zrychlit

09.02.2016

Společnost Open Signal vydala statistiku za čtvrté čtvrtletí 2015, která monitoruje globální rychlosti a úroveň pokrytí sítěmi LTE. Report je založený na crowdsourcovaných datech sesbíraných aplikací OpenSignal, kterou využívá celosvětově více než 350 tisíc lidí.

více

T-Mobile představuje nové tarify bez drátu pro domácnosti

27.01.2016

Nové tarify se jmenují Internet bez drátu a začínají na ceně 399 korun měsíčně. Za tuto částku dostane zákazník tarif Standard s měsíčním limitem pouhých 20 GB a přenosovými rychlostmi 20 mbit/s směrem k uživateli a 5 mbit/s směrem od něj. Dvojnásobný limit (40GB) a rychlost , přináší tarif Premium za 499 korun měsíčně a tarif Premium Plus má FUP 100 GB a rychlosti až 100 mbit/s. Stojí ovšem 1 199 korun. Dosavadní internetové tarify zákazníkům zůstávají, ale již nepůjdou aktivovat.

více