úvodní Novinky O2 a Nordic Telekom představili ceny za " 5G Internet


O2 a Nordic Telekom představili ceny za " 5G Internet

02.10.2018

Operátor Nordic Telecom už 1. října tohoto roku chce spustit něco, čemu říká první 5G internet na doma. Je to výsledek aukce kmitočtů 3,7Ghz z roku 2017, kde Nordic, dříve známý jako Air Telecom, investoval 406 milionů korun. Počátkem letošního roku pak spustil pilotní provoz .

Nordic nabídne První internet 5G na doma ve dvou verzích – Nordic 5G a Nordic 5G Plus. U první verze při měsíční ceně 395,- korun počítá s rychlostí downloadu 40 Mb/s a uploadem 4 Mb/s. Dražší verze za 555,- korun měsíčně nabídne 100 a 10 Mb/sSpolečnost uvádí, že internet nemá mít datová omezení (FUP), nabídne možnost bez smluvních závazků nebo objednávku online. Internet není určený pro mobilní telefony, ale jako „pevné“ připojení, které lze dostat i tam, kde tradiční VDSL nebo optika chybí. Nordic tomu říká „Fiber Like Experience“.„Nordic 5G“ je prozatím k dispozici ve Vinoři a Dobříši. Do konce roku má být k dispozici stovka lokalit.

 Rychlého bezdrátového " 5G" internetu od O2  mohou využít domácnosti například z Olomoucka, Pardubicka, Budějovicka či Kutnohorska.  Za tarif Internet Optimal HD (20/2Mb/s) si operátor i při připojení pomocí 5G technologie naúčtuje standardně 499,- korun, za Internet Aktiv HD(50/5Mb/s) pak 549,- korun. U v současnosti nejvyššího dostupného tarifu pro 5G technologii, tedy u Internetu Premium HD (100/10 Mb/s) za 649,- korun měsíčně nicméně operátor na prvních šest měsíců poskytne stokorunovou slevu, vyjde tedy na stejnou částku jako nižší Aktiv HD (50/5 Mb/s). Nejvyšší tarif Internet Ultra HD s rychlostí až 250/25 Mb/s se tedy nové možnosti připojení, dočká až příští rok.

Pro využívání služby 5G internet na doma je nutné pořídit vnitřní modem nebo venkovní anténu v místech se slabším signálem. O konkrétním řešení rozhodne technik. V případě modemu je nutné počítat ještě s investicí ve výši 1 499 Kč, venkovní anténa je o další dva tisíce dražší. Začátkem příštího roku nicméně operátor uvede i možnost jejich pořízení na splátky bez navýšení.

 

 

»zpět do archivu novinek