úvodní Novinky Anténa pro Vodafone K5150. Malý,velký pomocník pro Lte.


Anténa pro Vodafone K5150. Malý,velký pomocník pro Lte.

23.10.2014

Panorama antennas DMM-7-27-2crc9 je dobrým pomocníkem v lokalitách z horším signálem 2G,3G,4G Lte. Má dvě koncovky crc9 které pasují do vstupů usb modemu od Vodafone tip Huawei K5150 ( také pro Huawei E3276) . Anténa podporuje technologii Lte Mimo ( na frekvencích 800,900,1800Mhz) kterou využívá i Vodafone pro svůj turbo internet .

Panorama

 

Zisk 2,5 dbi se může zdát malý , ale pro zlepšení příjmu signálu Lte je to dostačující. Tato hodnota už vypovídá o výrobci že nemá potřebu si přidávat a uvádí ověřené údaje. Odkaz na parametry od výrobce jsou zde Panorama Antennas DMM-7-27-2CRC9.

Anténa je provedena precizně a vybavena různými stojánky a držáky. Nejvíc se nám v praxi osvědčila přísavka na sklo. Anténa se dá umístit z vnějšku na okno a tenký koaxiál šel přivřít do běžného plastového okna.

p

Svou konstrukcí je anténa určená hlavně do míst v zástavbě . Kde je signál ovlivněn okolními domy nebo stromy. V těchto místech měla anténa větší efekt než směrové antény tip AYGI které uvádějí zisk až 9dBi. I když se zdá být anténa všesměrová , je dobré ji umístit čelně směrem k nebližšímu vysílači (BTS)odkaz. mapa pokrytí. Ve větších (Krajských) městech se počítá s využitím frekvence 1800Mhz kde má anténa zisk až 4dBi. Anténa pro svou malou velikost velmi dobře slouží na cestách v autě,karavanu atd.

 

p1a

 Signál bez antény v této lokalitě není (Vyhledávání sítě)

 

p1

Signál s anténou na stejném místě (dvě čárky) -80db

Anténu lze využít i na 3G. Odkaz video.

 

pa

 

Omezující se může zdát pouze délka kabelu 2m od antény. Tento kabel nemá smysl prodlužovat . Anténa je ziskově konstuována na tuto délku. Jako prodloužení kabelu usb se dá využít stojánek k routeru DOVADO TINY viz. foto. DOVADO TINY a TP-Link TL-MR3420 podporují usb modem Vodafone Huawei K5150. Routery musí mít nejdřív nahraný poslední firmware a pak se může připojit usb modem . Pak lze využít lte mobilní internet i pro další zařízení připojená přes LAN nebo wifi.

 

 


»zpět do archivu novinek