úvodní Novinky


Novinky - strana 12/12

Nová kmitočtová aukce, nové podmínky...

09.04.2013

ČTÚ navrženými podmínkami výběrového řízení zvýšil motivaci  pro příchod nového operátora, když mu, při zachování limitu  dosažitelného množství spektra, nově vyhradil i část spektra v pásmu  800 MHz,“ vysvětluje Pavel Dvořák, předseda Rady ČTÚ, a dodává: „Nově  navrhované doprovodné podmínky, včetně některých závazků pro úspěšné  účastníky výběrového řízení, současně vytváří předpoklad pro rychlý  rozvoj nových sítí a nabídky nových mobilních služeb. Zpřesněné  a doplněné podmínky vlastní aukční procedury pak mají zajistit rychlý,  efektivní a korektní průběh této fáze výběrového řízení.“

více

Rychlý mobilní internet bude ještě letos, slibují operátoři. Bez ohledu na krach aukce

16.03.2013

Telefónica chce spustit 4G mobilní internet v květnu, T-Mobile v létě. Pro oba postaví rychlé sítě čínský Huawei. Desetkrát rychlejší internet bude dostupný zatím jen v centru Prahy. T-Mobile ho testuje v Mladé Boleslavi. 

více

LTE síť pro Telefóniku postaví Huawei

13.03.2013

Na Mobilním Světovém Kongresu v Barceloně Telefónica oznámila, že LTE síť v České republice postaví čínská společnost Huawei. Oznámení tak přichází bez ohledu na výsledek o měsíce protahované aukce volných telekomunikačních frekvencí.

Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/lte-sit-pro-telefoniku-postavi-huawei/sc-4-a-1323067/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink

více

T-Mobile nebude rozšiřovat 3G síť, postaví LTE

20.02.2013

T-Mobile odkryl na setkání s novináři některé své plány a očekávání pro rok 2013. Dozvěděli jsme se, že výstavba 3G sítě byla víceméně ukončena, LTE se letos spustí bez ohledu na výsledky aukce a očekává se velký rozmach virtuálních operátorů.

více

LTE 800Mhz versus DVB-T nad kanál 60

LTE 800Mhz versus DVB-T nad kanál 60

07.01.2013

Signál LTE 800Mhz je dostupný i na území ČR , i když jenom jako přesah vysílání ze sousedního Německa.

více