úvodní LTE v praxi Testy u nás Lte T-Mobile 800Mhz nebo Vodafone (Vlčtejn)


Lte T-Mobile 800Mhz nebo Vodafone (Vlčtejn)

Jižně od Plzně v obci Vlčtejn mají to štěstí , že mají jako jedni z prvních spuštěno Lte 800Mhz od T-Mobile . Je zde také dostupný signál Lte Vodafone .Na základní test  posloužil již dnes historický Samsung S3 Lte . Samsung S3 Lte ale nepodporuje 900Mhz lte od Vodafone. Využili jsme proto také usb modem ZTE 821 a modem AVM FritzBox 6840 s externí anténou Panorama antennas WMMG-7-27-5SP.

Rychlostí 6 Mbs download a 4Mbps upload  jsou na tom oba operátoři cca stejně. Když na vysílači (BTS) rychlost není , ani sebelepší modem s externí anténou nic nedožene. Velmi zdařilí modem od firmy AVM , který představíme v příštím testu ukazuje max. nastavení pro BTS T-Mobile Vlčtejn dow. i up. 16Mbps . Realita je na obrázku dole /OOKLA SPEEDTEST/. Výhoda Lte T-Mobile 800Mhz je zatím v dostupnosti signálu od vysílače (BTS) . Řádově několik kilometrů. Na vyšší rychlost si budeme muset ještě počkat.

vlčtejnlte 800T-mobile 

Přínos externí širokopásmové antény na nižších lte pásmech 800-900Mhz je ještě větší než  na vyšším pásmu 1800Mhz. Foto dole usb modem ZTE s externí anténou graficky "dvě čáry na víc".

bez ant. vlčtejn

AVM FritzBox 6840 ukáže přesněji  na stejném místě s externí anténou až o 10db silnější signál. A to je už poznat i na stabilitě a rychlosti internetu.

 

 avm fritz