úvodní LTE v praxi Testy u nás Test Panorama LTE anténa universal


Test Panorama LTE anténa universal

 

Otestovali jsme universal LTE anténu Panorama antena DMM-7-27-2TS9 .

Anténa přišla v malé krabičce s přibalenou přísavkou na sklo a malým L stojánkem na stůl  

LTE antena MiMo universál
Anténa je univerzální řešena technoligií Mimo se ziskem 2,5dbi (MiMo technologie zjednodušeně dvě antény v jedné=lepší signál menší chybovost)   . Její velikost je patrná na obrázku vedle USB LTE modemu ZTE od O2. Díky malé velikosti (vejde se do dlaně) a povedenému designu se dá umístit kdekoliv . Nejvíc se  osvědčila anténa s přísavkou na okenním skle ( z vnější strany směrem na nejbližší vysílač BTS). 

Rozsah 698 - 960Mhz (použitelné až po aukci bude použito pásmo 800Mhz)

          1700 -2700Mhz ( 1800Mhz používá O2,T-mobile Praha ,Mladá Boleslav)

Připojení antény k USB O2 modemu ZTE 821 z boční strany jsou dvě malé krytky pod nimy jsou vstupy na anténu ( evidentně pro anténu technologie Lte Mimo).Připojení proběhlo bez problémů konektory TS9 na anténě pasují do O2 usb modemu. Jen pro představu kolik tipů konektorů se používá (SMA,SMB -crc9,TS-9,Fme,Sierra,).

Anténa vzhlem k její velikosti mě mile překvapila. Nejen, že s anténou je signál Lte tam kde už by bez ní nebyl , ale anténa zlepší jak parametry rychlosti downloadu tak uploadu. Evidentně s využití externí antény u ZTE počítají jinak by na svůj modem vstupy na anténu nedávali. Z testu jasně vyplívá že kdo chce využít Lte technologii naplno bez externí antény se neobejde. To potvrzují i testy ze  sousedního Německa kde již nějakou dobu funguje Lte 800Mhz.