úvodní LTE v praxi Testy u nás Test LTE od O2 – Jesenice, Vestec u Prahy


Test LTE od O2 – Jesenice, Vestec u Prahy

ZTE Stick + univerzální LTE MiMo anténaPro testování rychlosti LTE od o2 jsme si od o2 pořídili USB Stick ZTE MF821D . Hlavní co nás zajímalo byla rychlost downloadu a uploadu. Vzhledem k dlouhodobým zkušenostem jsme připojení testovali vždy dvakrát, jednou pouze přes USB Stick a podruhé byla USB Sticku připojena externí MiMo anténa.

Na začátku testu jsme po příjezdu do Jesenice u Prahy museli vypnout a znovu zapnout USB Stick, neboť nedošlo k automatickému přeladění ze sítě 3G na LTE. Potom však již na displeji notebooku naskočla ikona LTE a slušná úrověň signálu . Test byl prováděn z auta.

Přímo v Jesnici u Prahy nám test rychlosti připojení ukázal hodnoty 20,4Mbps Download a  19,2Mbps Uploadu, těchto hodnot bylo dosaženo se standardním Usb Stickem ZTE dodávaným operátorem O2.  Hodnot daleko vyšších jsme dosáhli po připojení externí antény, kterou jsme měli připevněnou na skle auta. Download byl o 32Mbps vyšší a Upload byl o  1Mbps rychlejší.

Měření jsme provedli ještě ve Vestci kde nám opět použití externí anteny zajistilo mnohem stabilnější a rychlejší LTE připojení s obdobným zvýšením downloadu a uploadu.

Hodnoty naměřené s USB Stickem ZTE.

Test LTE bez externí antény

Hodnoty naměřené s USB Stickem + připojená externí MiMo antenna.

 Test LTE s externí anténou

Výsledkem testu je potvrzení našich přepodkladů o tom, že pokud budete LTE chtít využít naplno, nevyhnete se použití přídavné anteny. Ať už jsi budete používat doma v interiéru nejlépe však ven na sklo na parapet či dokonce na střechu Vašeho domu. Každopádně tak docílíte rychlejšího a stabilnějšího připojení, s rychlejší odezvou.

 

Pokud již platíte internetový tarif využívejte ho naplno, přídavná anténna Vám v tom pomůže a jedině s ní budete dosahovat rychlostí, které operátor propaguje.