úvodní LTE v praxi Testy u nás Lte Vodafone v Karlových Varech


Lte Vodafone v Karlových Varech

Vodafone si vybral jako první město pro spuštění nové Lte technologie Karlovy Vary. Signál byl puštěn od prvního dne zahájení Karlovarského filmového festivalu. Lte funguje zatím jen na nových kartách a jen s nejvyšším tarifem 10GB za 1008,- měsíčně  pro zákazníka který nemá hlasový tarif u Vodafone. Ten kdo má hlasový tarif platí už přijatelnějších 504,-Kč . Vodafone na svých prodejnách nabízí jen usb stick modem a vybrané telefony s podporou LTE. Bohužel žádný modem AVM Fritz,nebo Huawei. Jako na Německém trhu. V našem e-shopu lze však modem objednat. Rychlostí rozhodně Vodafone Lte může konkurovat jiným dodavatelům "domovního" internetu (wifi,pevná O2) zvláště pak v odlehlejších částí města.

 Síť Vodafone na rozdíl od sítě O2 puštěné v Praze , podporuje volání přes 2G. Přepnutí na testovaném telefonu Samsung S3 LTE proběhlo okamžitě. Telefon Samsung Galaxy SIII LTE přecházel mezi sítěmi LTE,3G,EDGE bez problémů. USB modem ZTE 823 se po ztrátě signálu musel restartovat. Nejvyšší rychlost download 79570 kbps upload 12490 kbps byla dosažena v centru K.V. ulice Poděbradská /viz.obrázek 1/ s usb stickem a externí anténou.

Obrázek 1.   

Smartphone Samsung Galaxy S3 Lte měl vždy pomalejší Ping  119ms. a o něco menší rychlost dow. 67490kbps up.12212kbps.

 Pro nás co máme běžně jenom EDGE (dow.187kbps up.174kbps) je rychlost Lte z říšě snů.

Průměrná rychlost v centru Karlových Varů byla dow.39110kbps up.10390kbps i za jízdy v autě.

V ulici Krušnohorská mezi paneláky se projevila účinost externí antény . Na stejném místě /viz.obrázek 2/ vyšší rychlost download. 

Obrázek 2 

 Bez externí antény/viz.obrázek 3/ nižší download.

Obrázek 3

 

Signál Lte rozhodně zatím nedosahuje do částí Doubí a Jeníšov jak ukazuje mapa Vodafone. Za to v severní části zasahuje část Mezirolí.

Obrázek č.4. Jen pro porovnání rychlost 3G v Doubí kam LTE už nedosahuje.

 

3g vary

Kdo má zájem o zjištění dosahu signálu LTE ve svém bydlišti a je z Karlových Varů a okolí může nás kontaktovat na telefon 354673157 nebo email. elektra.cheb@seznam.cz